Unna dig själv genom att göra en massage för kropp och själ efter t.ex. en fyra timmars tenta för att koppla av. Här hittar du de bästa studentrabatterna som får dig att slappna av och må bra!
Det här är ett studentvänligt företag i Lund: Vi erbjuder ett stort urval gruppträningsvarianter inom Gympa, Aerobics, Step, Spinning, Yoga, Pilates, Box, Zumba, Afro och mycket mer. Välj mellan 200 pass i veckan! Vi har dessutom ett stort Gym i två våningar och ett Gym endast för tjejer. Utöver detta erbjuder vi massage, test- och kostråd, sjukgymnastik, tennis, cafeteria m.m. VECKANS SCHEMA: http://www.gerdahallen.lu.se/schema.aspx PRISER: http://www.gerdahallen.lu.se/documents/PRISER/Prislista_120109_lo.pdf Nyheter: NYHET! FUNKTIONELL TRÄNING Vi inför en ny variant av gruppträning på schemat vt - 12. Funktionell träning är en gruppträningsform som bygger på funktionell träning för hela kroppen. Styrka, stabilitet, rörlighet & balans tränas med hjälp av din egen kroppsvikt, en bräda och en viktplatta. RABATT HOS INTERSPORT! Nu kan du som har ett giltigt Gerdakort få 10% rabatt (på ord. priser) på allt du köper i Intersportbutiken på NOVA. På Reebokprodukter har du dessutom 20% rabatt! Uppvisa giltigt Gerdakort vid köp. Avtalet med TeamSportia har avslutats. Du kan välja mellan drygt 190 pass i veckan fördelade över hela dagen. Gerdahallen har generösa öppettider och kraftigt rabatterade priser för studenter vid Lunds Universitet. Vidare erbjuder vi Massage, Sjukgymnastik, kostrådgivning och olika typer av tester. Besök gärna vår hemsida för mer infromation om aktuella erbjudanden. För öppettider, se http://www.gerdahallen.lu.se Alla studenter ska känna sig varmt välkomna!
Massörerna På Lunds Naprapatklinik har 10% studentrabatt för dig med besvär! Mitt namn är Marie-Louise Thern och jag jobbar sedan 2004 som massör. Jag fokuserar mest på idrottsmassage vilket är bra för dig som tränar. Du får en djupgående massage som anpassas efter ditt behov och förebygger muskelskador och förkortar läkningsprocessen om skada uppstår. Ordinarie priser: 30min – 400kr 45min – 500kr 1tim – 600kr Jag har ett flexibelt arbetsschema, så kontakta mig för tidsbokning eller för mer info så berättar jag mer. Välkommen!
Detta är ett studentvänligt företag i Lund. Välkomna studenter till Satyanandayoga i Lund! Satyanadayoga är en klassisk form av hathayoga där asanas (kroppspositioner),pranayamas (andningsövningar), djupavslappning (yoga nidra) samt meditation ingår i alla pass. Satya yoga även erbjuder avspänningsmassage. Vi erbjuder regelbundna kurser samt drop in tillfällen i centrala Lund. Alla är välkomna! För mer info, anmälan och priser, se www.sys.se/lund.